9080
התחברות
חברות וועדים
מופעים ופסטיבלים Gift Card זאפה אירועים הופעות בחו"ל TV זאפה

תימנה בראוור

"החיים בוורוד" שירים צרפתיים

25.10.18
יום חמישי
גלריה מיזנה בלומנטל מוזיאון תל אביב לאמנות
כרטיסים
תחילת המופע: 20:00

מחיר כרטיס רגיל: 74 ש"ח 
מחיר מיוחד לתושב ת"א בהצגת תעודת דיגיתל (המלאי מוגבל): 64 ש"ח 

כולל עמלת מכירה
סוג מופע: ישיבה
שתפו

על המופע

תימנה בראוור                                    

'החיים בוורוד' שירים צרפתיים

"החיים בוורוד", שירה המפורסם של אדית פיאף תורגם לעשרות שפות. להתאהב ולראות את החיים בוורוד אכן מסמל במידה רבה את אורח החיים הצרפתי האופייני. במופע בפסטיבל תגיש תימנה בראוור מבחר שירים שמסמלים את החיים, האהבה ורוח החופש, של השאנסונים הצרפתיים, כשבמרכזם פסנתר, מייתרים וקולות, שיציעו ממד נוסף לשירים הקלאסיים חוצי הדורות. מיזוג של קומפוזיציות ומילים מקוריות לצד עיבודים מקוריים. במופע יבוצעו שירים של אדית פיאף, ג'ורג' מוסטקי, ז'אק ברל וג'ורג' ברסנס, בעיבודים חדשים  של יהודה הגר, אלי מאירי ותימנה בראוור.

זו אינה הפעם הראשונה שהקהל הישראלי חובב הג'אז, נחשף לזמרת הווינאית-ישראלית-צרפתית תימנה בראוור, שייצגה את אוסטריה באירוויזיון. בשנות השמונים המאוחרות היא הייתה אחת הווקאליסטיות הראשונות ששילבה את מקורותיה התימנים עם מוזיקת ג'אז, וזכתה להצלחה גדולה בארץ ובאירופה עם פרויקט השורשים שלקחו בו חלק: אלי מאירי, אילן סאלם, איתן איצקוביץ' ואורן בלבן. העיתונות פרגנה אז בענק: "בראוור, מאירי והאנסמבל שלהם הם אחד מהשילובים המצמררים ביותר שיש לנו בארץ" (מעריב), ".. היא תמיד מצליחה להפתיע את הקהל שלה עם המנעד, הכוח והעוצמה של קולה... אנחנו נשטפים מיד באור שהיא מקרינה ובקול המדהים ורחב המנעד שלה." (הארץ)

עכשיו, לאחר קריירה בינלאומית ארוכה, תימנה מלאת ציפייה להופיע בישראל, והפעם עם מגוון שאנסונים באינטרפרטציה אישית.

"את ילדותי המוקדמת ביליתי בפריז, עם אבי הווינאי ואמי הישראלית, שהופיעו כדואו  ברובע הלטיני, במועדון הלילה המפורסם "La Contrescarpe", שם נהגו לבקר גם ברברה,  ג'ורג' ברסנס וז'אן פול בלמונדו. אז, הייתי עוד בגן ולמדתי שירים בצרפתית, מאוחר יותר בשנות השבעים, בבית הספר הצרפתי בוינה, המשכתי לשיר עם הכיתה את ג'ורג' מוסטקי וז'אק ברל. כשחזרתי לפריז בשנות השמונים, על מנת להתחיל את הלימודים המוזיקליים בסורבון, היה נדמה לי שהמסורת של השאנסונים נדחקה לטובת הפופ והראפ הצרפתי. אבל המלודיות האלמותיות האלה עדיין שוכנות שם, איפשהו בנבכי צרפת, וצריך לחפש עמוק, בעיירות ובברים הקטנים בשביל למצוא אותן". תימנה בראוור

 

תימנה בראוור שירה  ■ יהודה הגר פסנתר ואקורדיון ■ הילה אפשטיין צ'לו

https://haydngesellschaft.at/Daten/2018-02/ פדאם פדאם, במכון היידן

צילום סטודיו Manfred Pauker  / צילום FlorianSimon Hainburger Haydngesellschaft

הזמנת כרטיסים