9080
התחברות
חברות וועדים
מופעים ופסטיבלים Gift Card זאפה אירועים TV זאפה

בחזרה למזל גדי

שלומי שבן, אלון עדר, עוזי נבון ואסתר רדא חוזרים אל "מה שהיה היה", "מכופף הבננות", ״רוח רוח״ ויתר השירים האהובים מהאלבום הקסום שנותר צעיר ורענן גם אחרי שמלאו לו 50. אורח מיוחד: שלום חנוך

25.11.19
יום שני
המשכן לאמנויות הבמה תל-אביב
כרטיסים
תחילת המופע: 21:00

מחיר רגיל- 280-210 ש"ח

כולל עמלת מכירה
סוג מופע: ישיבה
שתפו

על המופע

סדרת השתקפויות פותחת עונה חדשה: "בחזרה למזל גדי"

שלומי שבן, אסתר רדא, אלון עדר, עוזי נבון  ותזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים חוזרים אל "מה שהיה היה", "הימים העצובים הארוכים", "לילה", ״רוח רוח״ ושאר השירים האהובים מהאלבום המיתולוגי במופע שכולו הוקרה לעיבודים הנפלאים של אלכס וייס

אורח: שלום חנוך

"השתקפויות" הסדרה המצליחה של האופרה הישראלית ושל תזמורת קאמרטה, המשלבת בין מוסיקה קלאסית לפופולרית, בניהולם האמנותי של שלומי שבן ואבנר בירון, פותחת עונה חדשה במופע "בחזרה למזל גדי" – שיחזיר אל הבמה  את האלבום האגדי "מזל גדי" שיצא לאור בשנת 1968 והותיר אחריו נכסי צאן ברזל ידועים במוסיקה הישראלית.

"מזל גדי" הוא האלבום הראשון בו שיתפו פעולה אריק איינשטיין ושלום חנוך. גם היום, לאחר שחלפו למעלה מ-50 שנה מאז שיצא לאור, השירים נותרו צעירים ורעננים הנהנים מאהבה חוצת דורות. בשנים שחלפו מאז, הציעו אמנים רבים גרסאות חדשות לשירים שהפכו לקלאסיקה על זמנית.

אלכס וייס, המעבד המיתולוגי, שהלך לעולמו בשנת 2001, ניהל מוסיקלית את האלבום "מזל גדי" והפיק אותו . וייס היה אחראי על העיבודים המבריקים שלו של רבים מהשירים והתקליטים של אותן שנים,  עד כי ניתן לומר שהצליל של התקופה ההיא הוא במידה רבה הצליל שלו.

שלומי שבן ואבנר בירון בחרו לשים במרכז את מלאכת העיבוד.  יבגני לויטס שיחזר את העיבודים המקוריים של אלכס וייס בהיעדר הפרטיטורות המקוריות, והמופע יעניק הזדמנות לשמוע אותם לראשונה על במה, עם תזמורת מלאה ועם חיבור בין דורי: לצד . שלומי שבן, אלון עדר, עוזי נבון, אסתר רדא יתארח שלום חנוך שכתב את כל הלחנים באלבום.
בחלק מן השירים תשתתף מקהלת בת קול.

המופע ומשתתפיו יחזרו לשירים הידועים ובהם: מה שהיה היה , מכופף הבננות, מדוע הילד צחק בחלום, האדון הרופא, האיש ששוקע עם שמש, כתר של זהב, לילה, כשנופל כוכב, סיפור מותם של עלמה ועלם, כהה כהה, רוח רוח, הימים הארוכים העצובים ועוד.

"אני מאד מתרגש להביא אל הבמה את הצליל החד פעמי של אלכס וייס, צליל שמהדהד לאורך השנים בזמר הישראלי ועדיין נותר חד פעמי" שלומי שבן

הזמנת כרטיסים