9080
התחברות
חברות וועדים
מופעים ופסטיבלים Gift Card זאפה אירועים TV זאפה

אי במערבולת - שרות זלדה- מופע לקהל הרחב

משתתפות: אסתר רדא, אילנה אליה, יסמין לוי, יעל קראוס, מרים טוקאן, מיקה הרי, נרקיס, רז שמואלי, שירן אברהם, והמשוררת בכל סלוראי

16.10.19
יום רביעי
אולם סוזן דלל
כרטיסים
תחילת המופע: 22:15

כרטיס אולם: 139 ש"ח

כרטיס ליציע: 119 ש"ח 

כולל עמלת מכירה
סוג מופע: ישיבה
שתפו

על המופע

מופע לקהל הרחב 


משתתפות: אסתר רדא, אילנה אליה, יסמין לוי, יעל קראוס, מרים טוקאן, מיקה הרי, נרקיס, רז שמואלי, שירן אברהם, והמשוררת בכל סלוראי

מופע השקה לספר-הדיסק "אי במערבולת – שרות זלדה", המוקדש כולו למשוררת זלדה        (1914-1984). פרויקט נשי ייחודי שבו נשים מלחינות ומבצעות את שיריה ומעניקות פרשנות עכשווית ומסקרנת ליצירתה המופלאה.

לדמותה ולשירתה של זלדה השפעה ניכרת ורבת שנים על השירה והתרבות העברית. גם היום, שלושים וחמש שנים לאחר מותה, שיריה נוכחים במרחב התרבותי ("לכל איש יש שם", "כל שושנה") ומהווים השראה ליוצרים צעירים וותיקים, בתחומי השירה, המוזיקה והאמנות.

שירתה של זלדה, או בשמה המלא זלדה שניאורסון מישקובסקי, בת דודתו של הרבי מלובביץ', נגעה בלבבות המבקרים והקוראים, דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים כאחד. היא הייתה כשירתה, מקורית, פשוטה ומיוחדת, צנועה ואוהבת אל ואדם. שיריה, הכתובים בסגנון חופשי, חותרים במהותם לקדושה ולנשגב אותם ביקשה למצוא בחיי היום יום.

זלדה, אשר הקדישה את חייה להוראה וגידלה דורות של ילדים אוהבי מילה וספר (ביניהם הסופר עמוס עוז, שכתב עליה באהבה רבה בספרו האוטוביוגרפי "סיפור על אהבה וחושך"), הייתה אישה דתייה וצנועה שמיעטה לצאת את ביתה ומתוך אלו ושלא במתכוון, כינסה סביבה חצר תרבותית של אנשי רוח וספר, דתיים וחילונים. שירתה פילסה דרך עבור המוטיבים האישיים והיהודיים כאחד אל לב הקאנון של השירה והתרבות הישראלית ויצרה גשר פיוטי בין הדתיים והחילוניים.

אנו רואים בפרויקט זה אמצעי ליצירת גשר תרבותי מוסיקלי בין קצוות החברה הישראלית המגוונת, המתבסס על הישירוּת, החום ואהבת האדם שנוכחים באופן כה משמעותי ובולט בשירתה של זלדה.

סטלה גוטשטיין: הפקה מוסיקלית, מחשב וקלידים

שלי לוי: קלידים

אלכס משה: גיטרות

אור אדרי: בס

מאיה אברמובסקי: תופים

עידית מינצר: חצוצרה