9080
התחברות
חברות וועדים
מופעים ופסטיבלים Gift Card זאפה אירועים הופעות בחו"ל TV זאפה

היילו מרגיה

אמן הג'אז הבינלאומי מגיע לישראל!

07.11.18
יום רביעי
זאפה תל-אביב
כרטיסים
פתיחת דלתות: 19:45
תחילת המופע: 21:30

מחיר: 159 ש"ח 

כולל עמלת מכירה
סוג מופע: ישיבה
שתפו

על המופע

היילו מרגייה, חלוץ האתיו–ג'אז–פאנק ומגדולי המוזיקאים האתיופיים, מגיע להופעה במועדון זאפה ת"א בהרכב טריו משובח.

ההופעה תתקיים ב-7 בנובמבר, מוצאי חג הסיגד של הקהילה האתיופית.

Hailu Lulessa Mergia - electric piano, organ, melodica, accordion, vocals

Alemseged Kebede-Anissa - electric bass

Kenneth Courtney Joseph – drums

היילו מרגיה, 72, חלוץ הסינטסייזרים האתיופי, צבר במשך שלושה עשורים של פעילות (60-70-80) מוניטין רב באתיופיה ומחוצה לה. השפעתו על התפתחות האתיו-ג’אז/פאנק הייתה אדירה, ונבעה בין השאר מיכולתו של מרגיה להעניק פרשנות מוסיקלית חדשנית לשירים ולחנים אתיופיים עממיים.

במרבית שנות פעילותו חומריו של מרגיה הופצו בעיקר באופן מקומי ולא יצאו מחוץ לאפריקה, אך לפני כמה שנים צליליו חדרו סוף סוף גם לקהל המערבי – כאשר חלק מיצירותיו יצאו במהדורות מחודשות דרך הלייבל הנהדר Awesome Tapes From Africa.

לאחר כמה שנים מוצלחות, בהן הופיע על הבמות הנחשבות בעולם, מרגיה שחרר בפברואר האחרון את האלבום החדש הראשון שלו מזה 15 שנה Lala Belu.

Lala Belu הבשיל לצאת מזה זמן רב, ומבוסס כולו על הקריירה המדהימה של מרגיה בשנים האחרונות. הקאמבק הנהדר שלו החל בשנת 2013 עם הוצאתו המחודשת של האלבום החלומי Hailu Mergia & His Classical Instrument . בעקבותיו יצאה מחדש יצירת המופת האתיו-ג'אזית  Tche Belew , שזכתה להצלחה עצומה, ובהמשך הוצאתו מחדש של האלבום Wede Harer Guzo, שקצר שבחים רבים – כל אלה זיכו את מרגיה בשבחים רבים מצד המאזינים ובעיתונות העולמית, כולל הניו יורק טיימס, מגזיני המוזיקה Pitchfork ו-The Wire.

ההקלטות הישנות של מרגיה הן נכסי צאן ברזל במוזיקה האתיופית וגילוי מרעיש עבור חובבי המוסיקה האתיופית בעולם. יחד עם זאת, פעילותו המחודשת וחזרתו המחשמלת אל הבמה מעוררות השראה רבה.

היילו מרגיה נולד בכפר בצפון אתיופיה, החל לנגן אקורדיון ופסנתר בתזמורת הצבאית בגיל 14 ולאחר מכן החל להסתובב ברחבי המדינה ולהופיע. היילו ניגן בין היתר בהרכב Walias (לצד מולטו אסטטקה ומחמוד אחמד) ועבד כמלחין ומעבד למוזיקאים אתיופים מצליחים. במקביל, עבד על אלבומי הסולו שלו. בתחילת שנות השמונים במהלך טור בארה"ב החליט להגר אליה מאתיופיה ובנה את המשך חייו בוושינגטון די.סי.

על Awesome Tapes From Africa :

במשך יותר מעשר שנים, מפיץ Awesome Tapes From Africa מוסיקה אפריקאית ברחבי האינטרנט דרך הבלוג של ATFA - Awesome Tapes From Africa.

לאחרונה, ATFA הפך ללייבל עצמאי והחל לשחרר בהוצאה מחודשת מוזיקה מפתיעה של אמנים אפריקאים אגדיים ויוצאי דופן.

מרגיה הופיע לראשונה בישראל בספטמבר שנה שעברה וזו תהייה הופעתו השנייה בישראל.

על הבאת המופע לישראל אחראית קבוצת זאפה.

קרדיט לתמונה: יח"צ

צילום ההופעה

ההופעה תצולם בוידאו, לרבות צילומי קהל, ותשודר ותועמד לרשות הציבור במדיות השונות, ויכול כי את/ה תופיע/י בצילומים.

ברכישת כרטיס כניסה להופעה ובכניסתך להופעה, את/ה מאשר/ת כי דמותך תצולם, וכי ההפקה וכל מורשה מטעמה רשאים לעשות בצילומים כל שימוש, מכל סוג, לרבות מסחרי, בכל פורמט ו/או מדיה, ללא כל מגבלה, ואת/ה מוותר/ת באופן סופי ומוחלט על כל זכות ו/או טענה ו/או דרישה ו/או תביעה מכל סוג שהוא, בגין השימוש בדמותך בצילומים, ככל שיבוצע.

ככל שאת/ה רוכש/ת כרטיס/ים עבור אחר/ים, באחריותך ליידעם אודות צילום ההופעה וכי בכניסתם להופעה, הם מאשרים את האמור, ואתה תהיה אחראי לכל טענה/דרישה/תביעה מצידם בעניין.

הזמנת כרטיסים