9080
התחברות
חברות וועדים
מופעים ופסטיבלים Gift Card זאפה אירועים TV זאפה

אנסמבל "טאראב ירושלים למוסיקה אנדלוסית״

אורח: עמיר בניון

16.10.19
יום רביעי
סטודיו זהבה - סוזן דלל
כרטיסים
תחילת המופע: 22:00

כרטיס רגיל: 80 ש"ח 

כולל עמלת מכירה
סוג מופע: ישיבה לא מסומן
שתפו

על המופע

מסורת המוסיקה האנדלוסית משתמרת בקרב קהילת יהודי מרוקו כבר מאות שנים.

עוד בספרד המוסלמית של ימי הביניים, גדולי המשוררים היהודים ישבו עם עמיתיהם המוסלמים, יצרו ושוררו את אחת מהתרבויות המוסיקליות העשירות ביותר שיצאו מתוך המסורת המוסיקלית הערבית הגדולה.

במשך הדורות עד לימינו, קהילות יהודי מרוקו ברחבי העולם מבצעות את הריטואלים המוזיקליים הייחודיים של המוזיקה האנדלוסית, העיקרי שבהם הוא שירת הבקשות במהלך שבתות החורף בכל שנה ושנה.

ביחד עם בניון שגדל למשפחה עם שורשים עמוקים הנטועים במוסיקה ובתרבות האנדלוסית ומשלב בשיריו אלמנטים רבים מצפון אפריקה, נתכנס לעומקה של המסורת האנדלוסית בשפה העברית תוך ביצוע פרקים נבחרים מתוכה לפי אמות המידה הקדומות שלה המארחות בתוכה את מימד הזמן ושלמות היצירה.

‎אנסמבל טאראב ירושלים הוא הרכב מוזיקאים צעיר וייחודי הפועל בעיר ירושלים מאז 2016. ההרכב התאגד מתוך רצון לשמר ולבצע בצורה הנאמנה ביותר למקור את המוסיקה האנדלוסית של המאגרב כפי שהיה נהוג בקרב יהודי מרוקו בגולה, תחת הדרכתם והשראתם של המורים והמבצעים הדגולים בדורנו הרב חיים לוק, חיים ביטון , ישועה אזולאי ז״ל ומאיר עטיה ז"ל. את ההרכב מובילים ומנהלים אמנותית המוזיקאים אלעד לוי וחי קורקוס.

 

עמיר בניון: שירה

אלעד לוי: כינור, ניהול מוזיקלי

חי קורקוס: שירה, ייעוץ אמנותי  

יוחאי כהן: טאר, שירה  

אוריה הרוש: עוד

קובי עשור: כינור

אברהם מימרן: ויולה

דריה מוסנזון: פסנתר 

גלעד וקנין: מנדול 

הלל אמסלם: דרבוקה

דרור טובול: קונטרבס